اینترنت گوگل به زودی از آسمان به زمین میرسد

بعد از چند سال تحقیق و توسعه در پروژه بلند پروازانه گوگل، خبر از آن میرسد که به زودی هزاران بالن ماموریت یافته از سوی پروژه Loon گوگل در ارتفاعات آسمان به این بلند پروازی گوگل جامع عمل میپوشند و اینترنت را از آسمان برای مناطقی که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند، عرضه میکنند.

به گزارش «تابناک» اگر با پروژه Loon گوگل آشنا هستید، میدانید که این پروژه اکنون مدت چند سالی است که در دست اجرا است و به واسطه آن قرار است بالن های بلند پرواز اینترنت را از آسمان برای مناطقی که در حال حاضر تحت نفوذ اینترنت نیستند عرضه کند.

شرکت گوگل رسما اعلام کرده است که این پروژه نزدیک به مرحله اجرا رسیده است و به زودی هزاران بالن دسترسی به اینترنت را از طریق اسمان مقدور میسازند:

اینترنت گوگل به زودی از آسمان به زمین میرسد

«مایک کسیدی» مهندس ارشد گوگل و مدیر پروژه Loon در ویدئویی که اخیرا منتشر شده عنوان کرده است: این تعداد بالن برای دسترسی مطمئن کاربران به اینترنت در مناطقی که هنوز تحت پوشش اینترنت نرفته، ضروری است. به این ترتیب سیگنالهای LTE از طریق بالن هایی که در سطحی برابر با سطح پرواز جت ها در آسمان قرار دارند، پرتو افشانی شده و دستگاه های روی زمین همچون گوشی های هوشمند قادر به دریافت آنها هستند.

کسیدی با اشاره به اینکه تا پیش از این ساخت و آماده کردن یک بالن برای پرواز ۳ تا چهار روز زمان میبرد، عنوان کرد: امروز از طریق تسهیلاتی که خود بوجود آورده ایم سییستم اتوماتک قادر به تولید سریع یک بالن تنها در عرض چند ساعت است. در نتیجه به نقطه ای پرواز هزاران بالن را آغاز کند نزدیک شده ایم:

اینترنت گوگل به زودی از آسمان به زمین میرسد

در حال حاضر گویا گوگل مراحل آزمایشی را با اپراتورهای Telstra در استرالیا، Telefonica در آمریکای لاتین و Vodafone در نیوزلند طی میکند. این بالن ها از طریق نقشه ها رصد و مسیر انها کنترل میشود.

در یک کنفرانس اروپایی که در ماه مارچ برگزار شد مقامات اجرایی گوگل عنوان کردند که هر کدام از این بالن ها در هر پرواز ۶ ماه بر فراز زمین خواهند ماند. کسیدی اعلام کرده است که بعد از طی ای نزمان، شرکت تدابیری را برای پیش بینی محل فرود آنها و بازیابی این بالن ها اندیشیده است.

اینترنت گوگل به زودی از آسمان به زمین میرسد

گوگل هنوز در خصوص جنبه های تجاری این طرح اظهار نظری نکرده است اما از طریق ای نپروژه همه شرکت های مخابراتی و اینترنتی به ای نوسیله قادر خواهند بود تا این اینترنت را به دست متقاضیان آن برسانند. آنگونه که مشخص است گوگل قصد ندارد خود مستقیما اقدام به عرضه اینترنت خود کند.

کسیدی اشاره کرده است که هر کسی با یک گوشی هوشمند در هر جایی از کره زمین قادر به دریافت این اینترنت است. حتی در نواحی قطبی و استوا. کسیدی گفته است که این اتفاق به زودی رخ میدهد.

منبع :تابناك

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0