حقوق دریافتی مدیرعامل گوگل در سال ۲۰۱۵ چقدر بود؟

تاکنون اخبار زیادی منتشر شده است که بار دیگر ثابت می‌کند ساندار پیچای، مدیرعامل شرکت گوگل، حقوق دریافتی بسیار بالایی دارد. درواقع با توجه به آمار موجود، باید او را به‌عنوان یکی از بهترین مدیرهای شرکت‌ فناوری ازنظر حقوق دریافتی دانست. اکنون آمار رسمی منتشر شده است که میزان حقوق و پاداش دریافتی او را مشخص می‌کند. به نظر می‌رسد حقوق دریافتی او در سال ۲۰۱۵، رقمی برابر با ۶۵۲,۵۰۰ دلار بوده است. اما در کنار حقوق، وی سهامی به ارزش ۹۹٫۸ میلیون دلار از شرکت گوگل را در اختیار دارد. قرار است این سهام بسیار بزرگ در سال ۲۰۱۷ به او واگذار شود.

تنها در فوریه سال گذشته میلادی بود که پیچای، سهامی به ارزش ۱۹۹ میلیون‌ دلار را به‌عنوان پاداش از گوگل دریافت کرد. به عقیده بلومبرگ، این پاداش بزرگ‌ترین مبلغ اهداشده به مدیران شرکت گوگل در تاریخ این مجموعه است. در آگوست سال ۲۰۱۵ بود که با تغییر ساختار شرکت گوگل و قرار گرفتن آن به‌عنوان زیرمجموعه هولدینگ آلفابت، ساندار پیچای جایگاه مدیرعاملی گوگل را به دست آورد.

اما پیچای چگونه توانست به این جایگاه برسد؟ وی موفقیت خود را با ساختن ابزار جستجو برای مرورگر اینترنت اکسپلورر آغاز کرد. سپس وی نقش مهمی در توسعه مرورگر کروم داشت. بعد از آن، وقت این بود که وی به‌عنوان جایگزین اندی رابین، سکان هدایت تیم اندروید را بر عهده بگیرد.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0