معرفی پست تایپ سفارشی

یکی از خصیصه های بسیار مفید و جدید وردپرس +۳، توانایی اضافه کردن نوع نوشته اختصاصی (post type وردپرس) می باشد. این ویژگی شما را قادر می سازد تا غیر از پنج نوع نوشته خود وردپرس (مثل نوشته، برگه، پیوست نوشته و غیره)،  انواع مختلف نوشته را طبقه بندی کنید و به نمایش بگذارید. اضافه شدن چنین خصیصه ای برای وردپرس قدم بزرگی به سمت تبذیل شدن آن به یک CMS همه جانبه و قدرتمند محسوب می شود.

 

در اینجا به دنبال آن هستیم که شما را طی فرایند ساخت و کاربرد پست تایپ همراهی کنیم. امیدواریم که این ویژگی جدید وردپرس به کار شما بیاید.

پست تایپ چیست؟

به طور قطع پست تایپ های پیش فرض وردپرس که برای ایجاد محتوا به کار می روند را می شناسید: پستهای پیشفرضی هست که برای مطالب (Post)، برگه‌های ثابت (Page)، پیوستها (Attachment)، مطالب بازبینی (Revision)، فهرستها (Nav Menu)

  • پست‌ها
  • صفحات
  • ضمائم
  • بازبینی ها
  • منوهای پیمایش

نوشته ها به طور معمول برای محتوایی به کار می روند که یه صورت مستمر به روز رسانی می شوند و برگه ها هم برای محتوای استاتیک به کار می روند. (مثل برگه “درباره ما”)

با این وجود ممکن است شما بخواهید نوع خاص تری از اطلاعات را در وبسایت خود منتشر کنید. و اینجاست که پست تایپ برای تسهیل توسعه‌دهندگان در اضافه نمودن انواع متفاوت محتوا به پلاگین‌ها و قالب‌ها معرفی شد، که به شما این اجازه را می‌دهد که به سادگی وردپرس را گسترش داده و آنرا بیشتر شبیه یک سیستم مدیریت محتوا بسازید.وارد عمل می شود و امکان ایجاد مطالب اختصاصی جدا از بخش نوشته های وردپرس می باشد که به آن پست سفارشی یا پست تایپ Custom Post Type می گویند با کمک این قابلیت می توان انواع مطالب با امکانات متفاوت را ایجاد کرد به عنوان مثال در سایت موسیقی می توان بخشی را برای موزیک، بخشی را به کنسرتها، قسمتی را به خرید بلیط و … اختصاص داد که هر کدام دارای فیلدهای خاصی برای نوشتن مطلب است به طوریکه امکان نوشتن مطالب ساده تر از بخش افزودن نوشته جدید باشد.

تذکر: اگربه سادگی دنبال طبقه بندی محتوای خود به روش‌های متفاوت هستید، از طریق طبقه‌بندی‌ها، برچسب‌ها یا رده بندی سفارشی کار خود را حل نموده و به انواع پست سفارشی روی نیاورید!

قدم بعد

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0