رفع مشکل Justify و Underline در بروز رسانی جدید وردپرس

بعد از بروز رسانی وردپرس فارسی به نسخه ۴٫۷ به بعد علاوه بر اضافه شدن قابلیت سفارشی سازی بهتر شما می توانید قابلیت پیش نمایش به صورت PDF را داشته باشید.اما دو مورد به شدت موجب تعجب کاربران وردپرس شد،گزینه های Justify برای تراز بندی متن  و Underline برای زیر خط دار کردن متن از نوار ابزار موجود در محیط نوشته جدید حذف شدند.

 

البته این حذف به دلیل اشتباه نبوده و وردپرس اعلام کرده که این گزینه ها از نوار ابزار ادیتور حذف شده و دلیل آن را اشتباه گرفتن متن زیر خط دار با متن لینک دار توسط کاربران اعلام کرد. گزینه Justify نیز باعث نمای ناهموار در برخی از قالب ها می شد.

مسلما همه می توانیم از گزینه همانند زیر خط دار کردن گذشت کنیم اما وقتی به حذف گزینه تراز کردن متن در ادیتو وردپرس فکر می کنیم برای ما قابل قبول نخواهد بود آن هم زبان فارسی که این گزینه سبب تجربه تایپوگرافی مناسب در وب می شود.

روش حل این مشکل شما پیش ماست.شما می توانید از طریق کلید میان بر و بدون نسب هیچ گونه پلاگینی این کار را انجام دهید.استفاده از کلید های CTRL +U  برای زیر خط دار کردن و گزینه SHIFT +ALT +J را نیز برای تراز کردن فشار دهید.جالب بود نه!

روش دوم برای این مشکل اضافه شدن پلاگین جدیدی به منظور همین مشکل است.بعد از بروز رسانی جدید وردپرس کاربران بلافاصله اقدام به ساخت پلاگینی کردند که این مشکل را برای همیشه رفع می کند و شما می توانید این گزینه های را به نوار ابزار ادیتور خود در وردپرس اضافه کنید.استفاده از افزونه Re-add text underline and justify راه حل شماست که شما می توانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود افزونه Re-add text underline and justify

بعد در بخش تنظیمات قسمت نوشتن خودتان مطابق شککل ذیل تنظیمات را انجام دهید.

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

  1. کیشوند نیوز :
    ۰۵ اسفند ۹۵

    عالی بود
    برای ارسال متن با گوشی مشکل داشتیم

    kishvandnews.ir

0