فایل htaccess. سایت های وردپرسی

یکی از فایل هایی که اگر مشکلی در آن به وجود آید، کل سایت از دسترس خارج خواهد شد، فایل htaccess است. اهمیت این فایل به اندازه ای است که در کنترل پنل های مختلف این فایل به صورت پیشفرض مخفی نگه داری می شود تا مدیر سایت ناخواسته اشتباهی بر روی این فایل مرتکب نشود.
به هر حال اگر در کدهای این فایل دستکاری کرده اید و سایت وردپرسی‌تان از دسترس خارج شده است، با ما همراه باشید تا کدهای فایل htaccess سالم را در اختیار شما بگذاریم.

کدهای فایل htaccess سالم

نکته: پیشنهاد می شود که قبل از اعمال هرگونه تغییراتی در فایل htaccess یک نسخه بک آپ از آن تهیه کنید تا صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

از طریق پنل مدیریت هاست و یا نرم افزارهای FTP مانند فایل زیلا به هاست سایت متصل شوید. فایل htaccess را در پوشه اصلی وردپرس پیدا کنید و آن را جهت ویرایش باز کنید. سپس تمام کدهای موجود را حذف کرده و کدهای زیر را به جای آنها جایگزین کنید:

اکنون فایل htaccess را ذخیره کرده و به سایت خود بازگردید. در صورتی که مشکل از دسترس خارج شدن سایت به این فایل مربوط بوده باشد؛ باید اکنون سایت شما بدون مشکل نمایش داده شود.
اگر همچنان مشکل وجود داشت مراحل را مجدد انجام دهید تا مطمئن شوید که اشتباهی در انجام مراحل مرتکب نشده باشید.

در صورتی مشکل سایت‌تان حل نشد، بهتر است که موضوع را با شرکت هاستینگ در میان بگذارید تا آنها موضوع را بررسی کرده و آن را رفع کنند و یا حداقل روش برطرف کردن مشکل را با شما در میان بگذارند.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0