آموزش حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

خطای ۴۰۳ forbidden چیست؟

این خطا زمانی نمایش داده می شود که کاربر سایت شما دسترسی کافی به این صفحه را ندارد. خطا به معنای عدم سطح دسترسی می باشد. این خطا معمولا به این شکل نمایش داده می شود:

۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server. Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

خطای 403 چیست

البته درست است که این خطا فقط به یک دلیل نمایش داده می شود ، اما از روش های مختلفی حل می شود و میتواند دلیل های مختلفی داشته باشد.

حل خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

برای حل خطای ۴۰۳ باید روش های زیر را مرحله به مرحله اجرا کنید. در ۹۰ درصد مواقع با این روش ها مشکل شما حل خواهد شد.

۱. افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید.

مثل همیشه در اولین مرحله افزونه های سایتتان را یکی یکی غیر فعال کنید. سپس بررسی کنید آیا خطای شما حل می شود یا نه. در صورتی که خطا حل شد افزونه معیوب را پیدا کنید. اگر خطا حل نشد افزونه ها را مجدد فعال کنید و به مرحله بعدی مراجعه کنید.

۲. فایل .htaccess را مجدد بازسازی کنید.

شما باید فایل htaccess سایتتان را مجدد بازسازی کنید. خیلی از مواقع مشکل از این فایل هست. وارد فایل منیجر هاست شده و فایل .htaccess را حذف کنید. حالا وارد بخش تنظیمات > پیوند های یکتا شوید و یکبار روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا فایل .htaccess شما ایجاد شود.

۳. سطح دسترسی فایل ها را تنظیم کنید.

وارد فایل منیجر هاست خود شوید و یا با استفاده از یک نرم افزار Ftp به فایل های سایتتان دسترسی پیدا کنید. سپس سطح دسترسی فایل ها را با راست کلیک و کلیک روی file permissions تغییر دهید. برای پوشه ها ۷۵۵ و برای فایل ها سطح دسترسی ۶۴۴ را تنظیم کنید.

با این سه مرحله باید خطای ۴۰۳ سایت شما حل شود. اگر از روش های بالا حل نشد با هاستینگ خود تماس بگیرید. با احترام/

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0